Logistyka pasz

Andrzej Janowski
Planning Feed Logistics PL
Oferta
Andrzej Janowski
Planning Feed Logistics PL
+ 48 24 35 70 010 Andrzej.Janowski@nijwa.com.pl Oferta

Dystrybucja mieszanek paszowych

Firma Nijhof-Wassink jest Państwa partnerem, jeśli chodzi o dystrybucję mieszanek paszowych w całej Europie. Zapewniamy transport masowy suchych surowców i dodatków na potrzeby produkcji paszy, takich jak białka, mleko i serwatka w proszku oraz witaminy. Oprócz tego zajmujemy się dystrybucją produktów paszowych luzem i nawozów sztucznych od producentów do rolników. Firma Nijhof-Wassink zarządza transportem pasz i nawozów w ramach całego łańcucha dostaw. Nasz cel to optymalizacja kompletnego procesu między producentem, przewoźnikiem a odbiorcą końcowym.  

Państwa partner na potrzeby usług 3PL i 4PL

Firma Nijhof-Wassink ma bogate doświadczenie w dziedzinie dystrybucji mieszanek paszowych.  W zależności od Państwa potrzeb możemy całkowicie zająć się planowaniem Państwa transportów paszy (kompleksowo lub częściowo).

Oprócz tego mogą Państwo całkowicie lub częściowo zlecić nam realizację swoich transportów, aby zapewnić jeszcze większą elastyczność swoim klientom. Dzięki niezawodności naszego parku pojazdów oraz wykwalifikowanym kierowcom z firmy Nijhof-Wassink, mogą Państwo realizować dostawy wtedy, kiedy wymagają tego Państwa klienci.

Zawsze dążymy do pełnego partnerstwa, w ramach którego wspólnie z Państwem pracujemy nad ulepszaniem procesów i zapewnianiem wartości dodanej. Jako dostawca usług z zakresu logistyki firm czwartych (Fourth Party Logistics – 4PL) w razie potrzeby możemy zająć się w Państwa imieniu również realizacją całego łańcucha logistycznego. 

Optymalna obsługa dostaw i skuteczne planowanie

Nasz dział planowania pracuje przez siedem dni w tygodniu i przez 19 godzin każdego dnia. Aby gwarantować maksymalne wykorzystanie naszego parku pojazdów, pracujemy na dwie zmiany w każdym zestawie drogowym, a nasi specjaliści ds. przeładunku na zmianach nocnych sprawiają, że kierowcy mogą od razu wyruszać w trasę. W ten sposób możemy realizować dostawy wtedy, kiedy wymagają tego Państwa klienci. Jako międzynarodowy przewoźnik dysponujący dużą wiedzą o lokalnych rynkach, firma Nijhof-Wassink posiada oddziały w całej Europie oraz rozległą sieć zleceniodawców i strategicznie położonych partnerów transportowych. W połączeniu z elastycznym wykorzystaniem parku pojazdów, jesteśmy w stanie realizować wysoki poziom załadunku oraz ograniczać do minimum liczbę kilometrów bez załadunku. Dzięki temu również własnym przewoźnikom zapewniamy korzystną alternatywę. 

Nasza mocna sieć zapewnia Państwu:

  • Optymalizację Państwa kosztów transportu
  • Ograniczenie liczby kilometrów bez załadunku
  • Redukcję emisji CO2

Jakość i bezpieczeństwo Państwa towarów masowych

Jakość, niezawodność i bezpieczeństwo są najważniejszymi elementami naszego sposobu pracy. Posiadamy certyfikację GMP+ B1 (składowanie i przeładunek) oraz B4 (transport). Nasi kierowcy są specjalistami w dziedzinie załadunku, transportu oraz rozładunku pasz dla zwierząt hodowlanych i dodatków. 

Kierowcy firmy Nijhof-Wassink doskonale odnajdują się w świecie rolnictwa. Pochodzą z regionu, znają Państwa klienta oraz są wizytówką zarówno Państwa, jak i naszą. Oprócz tego dysponują oni najlepszym sprzętem: nowoczesnymi naczepami silosowymi i specjalnie zaprojektowanymi naczepami podzielonymi na osobne komory, w których można przewozić od 6 do 12 różnych produktów. Dzięki temu dostarczamy Państwa surowce, pasze i nawozy sztuczne zgodnie z ustaleniami do miejsca docelowego: w odpowiedniej ilości, zgodnie z surowymi wymogami jakości oraz na czas. 

Firma Nijhof-Wassink jest prekursorem w dziedzinie bezpieczeństwa. Pracujemy według surowego protokołu bezpieczeństwa opartego na zachowaniu (Behaviour Based Safety – BBS). Oznacza to m.in., że nasi kierowcy przechodzą praktyczne szkolenia w dziedzinie sygnalizowania niebezpiecznych sytuacji w miejscach produkcji i na terenie gospodarstw rolnych. 

Wsparcie w dziedzinie składowania, przeładunku i planowania

Firma Nijhof-Wassink oferuje różne możliwości składowania i przeładunku na potrzeby surowców i dodatków do produkcji mieszanek paszowych. W naszych parkach silosowych w Holandii Państwa towary masowe są przechowywane w bezpiecznych i suchych warunkach. 

SilFit: skuteczne zarządzanie zapasami

Na potrzeby monitorowania zapasów towarów masowych w silosach wraz z firmą SilFit, będącą w 100% spółką zależną od firmy Nijhof-Wassink, stworzyliśmy innowacyjny system zarządzania zapasami oraz planowania tras i przejazdów. Dzięki temu w pełni zautomatyzowanemu systemowi mierzenia zawartości silosów w czasie rzeczywistym mają Państwo wgląd w poziom zapasów w poszczególnych lokalizacjach magazynowych, a także mogą Państwo łatwiej dostosowywać swoją produkcję do faktycznego popytu. Dzięki firmie SilFit liczba kilometrów jazdy bez załadunku i zamówień na ostatnią chwilę w sektorze mieszanek paszowych znacznie się zmniejszyła.

System zarządzania transportem

Dzięki naszemu systemowi zarządzania transportem (Transport Management System – TMS) zapewniamy informacje w czasie rzeczywistym na potrzeby planistów, klientów i przedsiębiorców rolnych. Udostępnianymi danymi są m.in.: status zamówienia, status przesyłki, przewidywany czas przyjazdu (ETA) oraz aktualna lokalizacja samochodu ciężarowego. TMS można połączyć z niemal każdym istniejącym systemem planowania i zamawiania, a także jest on elementem naszego innowacyjnego konceptu Nijhof-Wassink LIVE. 

 

 

Portal transportu nawozów

Portal transportu nawozów to kompleksowa platforma na potrzeby planowania i realizacji przewozów nawozów sztucznych. Wiosną sektor rolniczy zakupuje duże ilości nawozów (sztucznych). Jest to moment szczytowy wielu aktywności transportowych, które wiążą się z ogromnym nakładem pracy dla wszystkich stron łańcucha dostaw. Portal transportu nawozów firmy Nijhof-Wassink zapewnia kompleksowe rozwiązanie umożliwiające jak najsprawniejszy przebieg wszystkich zadań w tym nerwowym okresie. Zamówienia od klientów przychodzą za pomocą interfejsu, po czym firma Nijhof-Wassink przekłada to na logiczne trasy, które są odpowiednio dopasowywane. Stworzone w ten sposób trasy umieszcza się na „zamkniętej” aukcji, z której wstępnie wybrani przewoźnicy, w tym również sama firma Nijhof-Wassink, może je wybierać. Firma Nijhof-Wassink może przy tym określić w porozumieniu z klientem, jakie trasy są dostępne dla poszczególnych przewoźników. Aktualne informacje na temat ETA są automatycznie modyfikowane i udostępniane klientowi. Odpowiedzialność w zakresie ustaleń na temat gwarancji dostaw leży po stronie firmy Nijhof-Wassink. Portal transportu nawozów to ostatni element naszego innowacyjnego konceptu Nijhof-Wassink LIVE.

Andrzej Janowski
Planning Feed Logistics PL

Agrifirm intensyfikuje współpracę z Nijhof-Wassink

Optymalizacja usług logistycznych w Holandii i Belgii

Czytaj dalej

Zabawa dopiero się zaczyna

To zawsze jest niesamowity kop dla naszego zespołu, kiedy otrzymujemy wiadomość, że staliśmy się przewoźnikiem u nowego klienta. Często zanim w ogóle udaje się nam przedstawić ofertę współpracy mijają miesiące, czasem nawet jeszcze dłuższy czas. To wspaniałe móc usłyszeć, że naprawdę możemy pracować dla nowego klienta.

Przeczytaj moją historię

Wyzwanie międzynarodowych jabłek i gruszek

Wszędzie gdzie jestem w Europie, wyceniam też to, co jest ważne dla klienta. Cen różnych przewoźników nie da się przecież porównać w prosty sposób.

Przeczytaj moją historię

Nijhof-Wassink przejmuje Ecotrans

Firma Ecotrans z Vorden i przedsiębiorstwo transportowe Nijhof-Wassink mają zamiar kontynuować działalność pod jednym szyldem. Wszystkie działania, oddziały i pracownicy firmy Ecotrans wkrótce staną się częścią Grupy Nijhof-Wassink. Planowane przejęcie odbywa się m.in. z zastrzeżeniem uzyskania zatwierdzenia ze strony holenderskiego urzędu ochrony konkurencji i konsumentów (Autoriteit Consument en Markt – ACM).

Czytaj dalej

Flota paszowa Nijhof-Wassink łączy ze sobą wielu klientów w Polsce

Dział dystrybucji pasz zwierzęcych firmy Nijhof-Wassink wykonuje w Polsce przewozy na rzecz wielu renomowanych producentów pasz dla zwierząt.

Czytaj dalej

Wsparcie, skupienie i praca pionierska

Jesteśmy głównym usługodawcą logistycznym dla całego łańcucha dostaw i w ramach tego wyróżniamy się na wiele różnych sposobów. Naszą siłą jest nie tylko dawanie klientowi tego, czego oczekuje, ale przede wszystkim dawanie mu tego, czego potrzebuje, bo właśnie to zwiększa wydajność działania.

Przeczytaj moją historię

Wyręczanie od A do Z

Szybkość, wydajność i elastyczność to wspólne cele zarówno dla naszego klienta Trouw Nutrition, jak i dla naszych firm – Nijhof-Wassink i SilFit. W ramach naszego partnerstwa zapewniamy kompleksowe rozwiązania, aby dostawy i wywóz surowców i produktów przebiegały możliwie najwydajniej, a firma Trouw Nutrition mogła optymalnie koncentrować się na swojej głównej działalności.

Przeczytaj moją historię

Feeding the future

„Naszą ambicją jest to, aby wspólnie z naszymi dostawcami i odbiorcami uzyskać wyższy standard dla bezpieczeństwa żywności i zdrowia zwierząt. Przyczynia się to do urzeczywistnienia naszej misji zawartej w haśle »feeding the future«”, mówi Geert de Meulemeester, kierownik ds. logistyki i koordynator Trouw Nutrition oddziału w Gent.

Czytaj dalej

Miłość do drobiu

Firma De Hoop jest specjalistą w dziedzinie drobiu i produkuje wyłącznie pasze na potrzeby tego segmentu rynku. Sprawiło to, że jest to pierwszy i jedyny producent pasz specjalizujący się w tej wąskiej dziedzinie w Holandii. W firmie De Hoop wszystko oparte jest na trzech filarach: wiedza, umiejętności i charakter.

Czytaj dalej

Triferto: od gleby do życia

Jako hurtownia nawozów mineralnych na potrzeby rolnictwa, upraw polowych i ogrodnictwa, firma Triferto decyduje o podstawie znacznej części zbiorów w północno-zachodniej Europie.

Czytaj dalej

Geconnect na Węgrzech

W węgierskim oddziale Nijhof-Wassink na potrzeby kilku producentów zajmujemy się przewozem mieszanek paszowych dla zwierząt z różnych węgierskich fabryk do gospodarstw rolnych w tym kraju. Przywozimy i dowozimy mieszanki paszowe również do sąsiednich państw, czyli do Rumunii, Austrii, Słowacji, Chorwacji i Czech.

Przeczytaj moją historię

Najlepsze rozwiązanie to nie zawsze to najłatwiejsze

Co robisz, kiedy jeden z największych belgijskich producentów pasz dla zwierząt prosi o pomoc w realizacji swoich ambicji? Chodzi o nowe rozwiązania, które pozwolą naszemu klientowi na spełnienie coraz większych potrzeb transportowych związanych z dostarczaniem jego produktów do odbiorców.

Przeczytaj moją historię

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.