Feeding the future

case

Jak możemy przyczynić się do tego, by w 2050 roku karmić 9 miliardów ludzi na całym świecie? I w jaki sposób możemy to robić w najbardziej zrównoważony sposób? Trouw Nutrition – światowy lider w dziedzinie pasz dla zwierząt zadaje sobie te pytania, stawiając je w samym centrum swojej działalności. Cel: zaopatrzenie sektora rolniczego w optymalne pasze, aby skuteczniej produkować wysokiej jakości białka, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej równowagi między rozwojem a zrównoważonymi wyborami dla ludzi i planety.

„Naszą ambicją jest to, aby wspólnie z naszymi dostawcami i odbiorcami uzyskać wyższy standard dla bezpieczeństwa żywności i zdrowia zwierząt. Przyczynia się to do urzeczywistnienia naszej misji zawartej w haśle »feeding the future«”, mówi Geert de Meulemeester, kierownik ds. logistyki i koordynator Trouw Nutrition oddziału w Gent.

Planowanie
W przypadku planowania logistyki z Belgii do Holandii i Niemiec firma Trouw Nutrition współpracuje z SilFit, spółką zależną działającą w ramach Grupy Nijhof-Wassink. De Meulemeester: „Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój w powiązaniu z logistyką, redukcja liczby kilometrów przejeżdżanych bez załadunku jest dla nas ważnym celem. To coś, nad czym pracujemy przez ostatnie lata. Jest to nie tylko tańsze, ale również korzystniejsze dla środowiska. Na tej płaszczyźnie udało nam się nawiązać udaną współpracę z firmą SilFit. Wszystko to, co przewozimy z Gent w Belgii do Holandii i Niemiec, odbywa się za pośrednictwem SilFit. To oni optymalizują nasze planowanie i wyszukują samodzielnie ładunków powrotnych w okolicach miejsc rozładunku – czasem dla nas, ale w większości dla innych klientów. Ogranicza to liczbę kilometrów przejeżdżanych bez załadunku i zmniejsza cenę za kilometr”.

Partner logistyczny
Dobra organizacja logistyczna jest niezbędna, aby możliwe było zapewnienie jakości i bezpieczeństwa produktów w ramach łańcucha od momentu produkcji do odbiorcy końcowego, jak mówi dalej De Meulemeester: „SilFit już od lat jest zaufanym partnerem logistycznym w dziedzinie przewozu naszych produktów masowych oraz dostaw surowców masowych. Jako Trouw Nutrition Benelux bardzo dużą uwagę poświęcamy poziomowi obsługi naszych klientów. Oznacza to, że jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o szybkość dostawy, dokładnie postępujemy z naszymi produktami podczas rozładunku, a także dysponujemy rozległym parkiem pojazdów, który spełnia wymagania naszych klientów. SilFit korzysta z parku pojazdów przewoźnika towarów masowych firmy Nijhof-Wassink i innych firm transportowych, które realizują dla nas transport do Holandii i Niemiec. To partner logistyczny, na którym możemy polegać i który wspólnie z nami zastanawia się nad rozwiązywaniem naszych wyzwań logistycznych.

Udana współpraca
Firma Trouw Nutrition potrzebuje partnerów, którzy myślą wspólnie z nią nad dalszym rozwojem i urzeczywistnianiem jej ambicji. Jak podsumowuje De Meulemeester: „Wkład, jaki zapewnia przy tym SilFit, jest jednym z powodów udanej współpracy. W dużej mierze decyduje to o realizacji zadań. Kierowcy przyjeżdżają już od lat zarówno do nas, jak i do naszych klientów, dzięki czemu dokładnie znają wszystkie oddziały. Dla nas jest to ważne, ponieważ kierowcy są naszą pierwszą osobą do kontaktu oraz ważnym czynnikiem, który wpływa na zadowolenie naszych klientów”.

Fakty i liczby na temat firmy Trouw Nutrition

  • Założona w 1931 r.
  • Wchodzi w skład Nutreco
  • Produkcja w 25 krajach
  • 7000 pracowników na całym świecie
  • Sprzedaż w ponad 90 krajach
  • Trouw Nutrition Benelux posiada oddziały w
    Deventer, Sloten, Putten, Tilburg (NL) i Gent (BE)

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.