VMI i planowanie transportu

Andrzej Janowski
Planning Feed Logistics PL
Oferta
Andrzej Janowski
Planning Feed Logistics PL
+ 48 24 35 70 010 Andrzej.Janowski@nijwa.com.pl Oferta

Nasze dążenie do wydajności

W hodowli bydła kluczową kwestią jest posiadanie na stanie odpowiednich ilości dobrze zbilansowanych pasz. Wraz z firmą SilFit, zapewniającą innowacyjne narzędzia na potrzeby zarządzania zapasami klienta przez dostawcę (Vendor Managed Inventory – VMI) i planowanie transportu, firma Nijhof-Wassink organizuje obsługę logistyczną i zarządzanie zapasami mieszanek paszowych. Zajmujemy się tym na rzecz producentów (pasz dla zwierząt hodowlanych), hurtowni i hodowców bydła. Dzięki optymalizacji łańcucha dostaw – od fabryki do gospodarstw rolnych – firma Nijhof-Wassink pomaga w prawidłowym prowadzeniu działalności oraz utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia zwierząt.

System zarządzania zapasami klienta przez dostawcę na potrzeby pasz dla zwierząt hodowlanych i nawozów

Na potrzeby monitorowania zapasów towarów masowych w silosach firma SilFit, będąca w 100% spółką zależną od firmy Nijhof-Wassink, stworzyła w pełni zautomatyzowany system mierzenia zawartości silosów. Sprawdzone rozwiązania technologiczne, bazujące na urządzeniach pomiarowych i komunikacyjnych firmy Siemens, określają w czasie rzeczywistym poziom suchych i płynnych towarów masowych w silosie. Za pośrednictwem portalu internetowego ma się zawsze wgląd w aktualny poziomu zapasów zarówno swoich produktów, jak i produktów swoich klientów: z rozbiciem na daną firmę, konkretny silos oraz rodzaj produktu. Dzięki tym informacjom z łatwością mogą Państwo dostosować swój plan produkcji do rzeczywistego zapotrzebowania. Pozwala to również na optymalizację częstotliwości dostaw i zapobiega konieczności realizacji zamówień na ostatnią chwilę.

Zarządzanie zapasami

Jeśli poziom zapasów osiągnie wstępnie określony punkt końcowy, są Państwo o tym automatycznie powiadamiani drogą mailową lub SMS-em. Istnieje również możliwość automatycznego generowania zamówień. Z myślą o producentach firma SilFit zapewnia system VMI, który umożliwia większą przejrzystość strumienia zamówień i optymalne planowanie produkcji. Rolnik zostaje całkowicie odciążony i ma zawsze odpowiednią ilość paszy na stanie magazynowym.

Zalety systemu VMI firmy SilFi

Dla użytkowników końcowych

 • Zapobieganie zamówieniom na ostatnią chwilę
 • Nieprzerwany wgląd w poziom zapasów

Dla producenta

 • Przejrzystość strumieni zamówie
 • Ulepszony rozdział zamówień w tygodniu
 • Optymalizacja planu produkcji
 • Zwiększenie średniej wielkości zamówie

Planowanie transportu SilFit: zaawansowane planowanie tras i przejazdów

Chcą Państwo polepszyć poziom usług logistycznych świadczonych swoim klientom, oszczędzić przejeżdżane kilometry i czas, a równocześnie zmniejszyć emisję CO2? Mogą to Państwo uzyskać, częściowo lub całkowicie oddając swoje planowanie trasy i przejazdów firmie Nijhof-Wassink. Na terenie Holandii doświadczeni planiści z SilFit Planning koordynują obecnie ponad 150 pojazdów. Łącząc ze sobą poszczególne przejazdy, możemy wydajniej wykorzystywać nasze samochody.

Optymalizacja łańcucha dostaw

SilFit może zająć się w Państwa imieniu kompleksową koordynacją logistyki wejścia i wyjścia. Dbamy o to, aby Państwa zamówienia zostały zaplanowane, a także koordynujemy pracą przewoźników. Korzystamy przy tym z sieci zaufanych przewoźników, którzy możliwie najwydajniej dystrybuują Państwa towary. Możemy również samodzielnie zajmować się planowaniem, przy czym Państwo samodzielnie odpowiadają za wybór przewoźnika. Oprócz tego istnieje możliwość przekazania części swoich zamówień do SilFit, np. na potrzeby klientów przynoszących straty z logistycznego punktu widzenia. Poprzez łączenie przejazdów redukujemy liczbę kilometrów, co zapewnia Państwu oszczędność kosztów logistyki dla pojedynczej przewożonej jednostki.

Zalety planowania transportu SilFit

 • Optymalizacja Państwa planowania tras i przejazdów
 • Redukcja liczby kilometrów bez załadunku
 • Całkowity wykaz strumieni transportowych
 • Centralne planowanie
 • Lepsze wykorzystanie parku pojazdów
 • Oszczędność kosztów logistycznych

Więcej o firmie SilFit

Andrzej Janowski
Planning Feed Logistics PL

Agrifirm intensyfikuje współpracę z Nijhof-Wassink

Optymalizacja usług logistycznych w Holandii i Belgii

Czytaj dalej

Zabawa dopiero się zaczyna

To zawsze jest niesamowity kop dla naszego zespołu, kiedy otrzymujemy wiadomość, że staliśmy się przewoźnikiem u nowego klienta. Często zanim w ogóle udaje się nam przedstawić ofertę współpracy mijają miesiące, czasem nawet jeszcze dłuższy czas. To wspaniałe móc usłyszeć, że naprawdę możemy pracować dla nowego klienta.

Przeczytaj moją historię

Wyzwanie międzynarodowych jabłek i gruszek

Wszędzie gdzie jestem w Europie, wyceniam też to, co jest ważne dla klienta. Cen różnych przewoźników nie da się przecież porównać w prosty sposób.

Przeczytaj moją historię

Flota paszowa Nijhof-Wassink łączy ze sobą wielu klientów w Polsce

Dział dystrybucji pasz zwierzęcych firmy Nijhof-Wassink wykonuje w Polsce przewozy na rzecz wielu renomowanych producentów pasz dla zwierząt.

Czytaj dalej

Wsparcie, skupienie i praca pionierska

Jesteśmy głównym usługodawcą logistycznym dla całego łańcucha dostaw i w ramach tego wyróżniamy się na wiele różnych sposobów. Naszą siłą jest nie tylko dawanie klientowi tego, czego oczekuje, ale przede wszystkim dawanie mu tego, czego potrzebuje, bo właśnie to zwiększa wydajność działania.

Przeczytaj moją historię

Wyręczanie od A do Z

Szybkość, wydajność i elastyczność to wspólne cele zarówno dla naszego klienta Trouw Nutrition, jak i dla naszych firm – Nijhof-Wassink i SilFit. W ramach naszego partnerstwa zapewniamy kompleksowe rozwiązania, aby dostawy i wywóz surowców i produktów przebiegały możliwie najwydajniej, a firma Trouw Nutrition mogła optymalnie koncentrować się na swojej głównej działalności.

Przeczytaj moją historię

Feeding the future

„Naszą ambicją jest to, aby wspólnie z naszymi dostawcami i odbiorcami uzyskać wyższy standard dla bezpieczeństwa żywności i zdrowia zwierząt. Przyczynia się to do urzeczywistnienia naszej misji zawartej w haśle »feeding the future«”, mówi Geert de Meulemeester, kierownik ds. logistyki i koordynator Trouw Nutrition oddziału w Gent.

Czytaj dalej

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.