People, Planet, Profit

Zrównoważony sposób pracy, korzystny dla ludzi i środowiska naturalnego – właśnie do tego dąży firma Nijhof-Wassink. W naszym sposobie pracy tworzymy równowagę między 3 P: People, Planet i Profit, czyli ludźmi, planetą i zyskami.

People

W firmie Nijhof-Wassink wszyscy ciężko pracujemy nad tym, aby nasi klienci mogli korzystać z jak najlepszego poziomu usług. Nasza firma zatrudnia bezpośrednio 850 pracownikom oraz – biorąc pod uwagę naszą pozostałą działalność – daje możliwość pracy ponad 1400 osobom. Nasi ludzie i ich rodziny mają dla nas dużą wartość. O jakości naszej firmy decydują bowiem właśnie nasi pracownicy. Oferujemy im wiele możliwości do dalszego rozwoju oraz wzrastania w firmie. Praca jest nie tylko ważna ze względu na generowanie dochodów, ale również nadaje znaczenia i pozwala uczestniczyć w życiu społecznym. Dotyczy to w szczególności osób z problemami w dostępie od rynku pracy. Firma Nijhof-Wassink daje im szansę.

 

Aby wyróżniać się jako przedsiębiorstwo, nasi ludzie muszą mieć możliwość pracy w przyjemnych i bezpiecznych warunkach. Firma Nijhof-Wassink dba o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników oraz otoczenia. Robimy wszystko, aby nasi kierowcy bezpiecznie wracali do swoich domów. Zatrudniamy na przykład własnego doradcę ds. bezpieczeństwa w przypadku substancji niebezpiecznych (Dangerous Goods Safety Advisor – DGSA). W celu zapobiegania wypadkom przestrzeganych jest 7 zasad ratujących życie, które dotyczą naszych największych zagrożeń. Każdy, kto pracuje w firmie Nijhof-Wassink lub dla niej, ma obowiązek przestrzegać tych reguł. Aby dodatkowo zwiększać świadomość na temat bezpieczeństwa wśród naszych kierowców, firma Nijhof-Wassink współpracuje z własnymi trenerami bezpieczeństwa opartego na zachowaniu (Behaviour Based Safety – BBS). Dzięki programowi BBS trenerzy uświadamiają naszych kierowców o wpływie ich zachowania na wydajność samochodu ciężarowego i na bezpieczeństwo.

 

Planet

W firmie Nijhof-Wassink nieustannie zajmujemy się rozwojem i testowaniem naszych sprzętów, a także szkoleniem kierowców, aby ograniczać emisję CO². Poprzez bardzo częste organizowanie przeglądów naszej floty, jeździmy na prawidłowych oponach, z odpowiednim ciśnieniem oraz na właściwie wycentrowanych kołach i osiach. Zapewnia to oszczędność paliwa i zmniejsza emisję CO².

Nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju

Profit

Firma Nijhof-Wassink jest bliska społeczeństwu. Nasi dostawcy są lokalnymi przedsiębiorcami. W ten sposób stymulujemy lokalną gospodarkę i wzmacniamy naszą pozycję w społeczeństwie w miejscach, w których znajdują się nasze oddziały i wokół nich. Bardzo ważne jest dla nas również poświęcanie uwagi i zapewnianie wsparcia innym ludziom zarówno w Holandii, jak i poza jej granicami – niezależnie od tego, jaką ma to formę. Oferujemy pomoc finansową za pośrednictwem różnych fundacji. Na przykład fundacja Over@Leven zapewnia doradztwo i wsparcie osobom cierpiącym na choroby nowotworowe. Wspieramy również dużą liczbę klubów i inicjatyw w świecie sportu i kultury. Oprócz tego firma Nijhof-Wassink pomaga, dostarczając towary i środki finansowe, m.in. sierocińcowi i szpitalowi w Polsce.

Bezpieczeństwo i jakość

Zorientowanie na człowieka i otoczenie jest najważniejsze w codziennej działalności firmy Nijhof-Wassink. Oznacza to proaktywne podejście w dziedzinie jakości, zdrowia, bezpieczeństwa, zabezpieczeń i zrównoważonego rozwoju. Surowe standardy, które stosują nasi zleceniodawcy, jeśli chodzi o transport ich produktów, są ogólnie obowiązującymi normami w firmie Nijhof-Wassink.

Innowacje w firmie Nijhof-Wassink

Każdy, kto chce utrzymywać się w czołówce światowej branży transportowej, musi nieustannie wprowadzać zmiany. Właśnie dlatego w firmie Nijhof-Wassink przywiązujemy dużą wagę do innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa, sprzętu, szkolenia i systemów IT. Ponieważ jest to stały element naszej pracy, możemy zagwarantować optymalne rezultaty. 

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.