Bezpieczeństwo i jakość

Zorientowanie na człowieka i otoczenie jest najważniejsze w codziennej działalności firmy Nijhof-Wassink. Oznacza to proaktywne podejście w dziedzinie jakości, zdrowia, bezpieczeństwa, zabezpieczeń i zrównoważonego rozwoju. Surowe standardy, które stosują nasi zleceniodawcy, jeśli chodzi o transport ich produktów, są ogólnie obowiązującymi normami w firmie Nijhof-Wassink.

Business Improvement i SHEQ

Kto chce być najlepszy, musi dbać o odpowiedni poziom jakości. Dokładnie to robi firma Nijhof-Wassink. W szczególności przez to, że nieustannie szukamy możliwości ulepszeń. Nasz dział Business Improvement zajmuje się szkoleniami, technologiami i innowacjami. Dzięki poważnemu traktowaniu tych tematów, możemy zagwarantować optymalne osiągnięcia na polu SHEQ, czyli bezpieczeństwa, zdrowia, ochrony środowiska i jakości. Zarówno obecnie, jak i w przyszłości.

 

Zorientowanie na bezpieczeństwo

Firma Nijhof-Wassink aktywnie zajmuje się kwestiami zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników oraz otoczenia. Robimy wszystko, aby nasi kierowcy bezpiecznie wracali do swoich domów. Jest to ważne nie tylko dla bezpieczeństwa naszych własnych kierowców, ale także dla otoczenia w trasie oraz na terenie i wokół naszych miejsc załadunku i rozładunku. Dążymy do tego, aby nie dochodziło do wypadków, a także pragniemy zapobiegać najmniejszym incydentom.

Jesteśmy zaangażowani w rozmaite inicjatywy krajowe i międzynarodowe, które mają związek z tymi zagadnieniami. Dzielimy się również naszą wiedzą z innymi przedstawicielami branży. Firma Nijhof-Wassink korzysta z usług własnego doradcy ds. bezpieczeństwa (Dangerous Goods Safety Advisor / DGSA).

Kilka przykładów dbania o bezpieczeństwo w firmie Nijhof-Wassink:

  • Coroczna ocena systemu QHSSE przez niezależnych audytorów z użyciem Systemu Oceny Bezpieczeństwa i Jakości.
  • Nasza flota składa się wyłącznie z nowych samochodów ciężarowych Volvo wyposażonych w wiele aktywnych i pasywnych systemów i rozwiązań bezpieczeństwa.
  • Pracownicy posiadają szczegółową wiedzę na temat substancji, które składujemy i przewozimy.
  • Określone są procedury na potrzeby załadunku i rozładunku, które pozwalają zapobiegać utracie jakości i skażeniom.
  • Stosujemy protokół dotyczący sytuacji grożących wypadkiem, dzięki czemu możemy udzielać informacji zwrotnych naszym pracownikom zajmującym się jakością, a także klientom.
  • Rozległy pakiet szkoleniowy, obejmujący m.in. szkolenia z zakresu pracy na wysokości, pracy z użyciem wózków widłowych, uświadamiania w dziedzinie ADR oraz trening zapobiegania przechyłom.
  • Jako firma posiadająca certyfikat GMP+ gwarantujemy jakość żywności i bezpieczeństwo pasz dla zwierząt.

Bezpieczeństwo oparte na zachowaniu

W przypadku przekładania naszej polityki bezpieczeństwa na codzienną działalność ważna rola przypada naszym trenerom bezpieczeństwa opartego na zachowaniu (Behaviour Based Safety – BBS) oraz kierowcom-mentorom. Nowi kierowcy przechodzą intensywny program szkoleniowy pod kierownictwem doświadczonych kierowców-mentorów. Od momentu zatrudnienia kierowcy, koordynujemy jego pracę i szkolimy go w zakresie stylu jazdy i bezpiecznej pracy. W ten sposób bezpieczne postępowanie staje się nawykiem. Innymi ważnymi elementami programu BBS są losowe kontrole i kontrole wyjściowe, świadome traktowanie czasu jazdy i odpoczynku oraz szczegółowe instrukcje dla kierowców w przypadku korzystania z nowych pojazdów.

 

Certyfikaty

Firma Nijhof-Wassink posiada następujące certyfikaty:

ISO 9001:2015
ISO 22000:2018
Responsible Care
ECTA Membership
GMP B1, B3 and B4

Oprócz tego firma Nijhof-Wassink jest uczestnikiem następujących inicjatyw i norm:

SQAS tankcleaning
SQAS transport service
SQAS Warehouse
ATCN Rijssen
ATCN Coevorden
Keurmerk veilig ondernemen

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej o naszych inicjatywach związanych z jakością i bezpieczeństwem? Prosimy o kontakt ze swoim opiekunem klienta lub z Erikiem Taalem, kierownikiem ds. SHEQ oraz doradcą ds. bezpieczeństwa.

Kontakt:  Erik Taal
Erik Taal | SHEQ manager

People, Planet, Profit

Zrównoważony sposób pracy, korzystny dla ludzi i środowiska naturalnego – właśnie do tego dąży firma Nijhof-Wassink. W naszym sposobie pracy tworzymy równowagę między 3 P: People, Planet i Profit, czyli ludźmi, planetą i zyskami.

Innowacje w firmie Nijhof-Wassink

Każdy, kto chce utrzymywać się w czołówce światowej branży transportowej, musi nieustannie wprowadzać zmiany. Właśnie dlatego w firmie Nijhof-Wassink przywiązujemy dużą wagę do innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa, sprzętu, szkolenia i systemów IT. Ponieważ jest to stały element naszej pracy, możemy zagwarantować optymalne rezultaty. 

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.