Innowacje w firmie Nijhof-Wassink

Każdy, kto chce utrzymywać się w czołówce światowej branży transportowej, musi nieustannie wprowadzać zmiany. Właśnie dlatego w firmie Nijhof-Wassink przywiązujemy dużą wagę do innowacji w dziedzinie bezpieczeństwa, sprzętu, szkolenia i systemów IT. Ponieważ jest to stały element naszej pracy, możemy zagwarantować optymalne rezultaty. 

Modyfikacje w zakresie sprzętu

Nasze zorientowanie na ulepszeniach rozpoczyna się od sprzętów, których używamy na co dzień. Własny park pojazdów firmy Nijhof-Wassink składa się na przykład z nowych samochodów ciężarowych Volvo, które są wyposażone w najnowsze rozwiązania na potrzeby bezpiecznej i oszczędnej jazdy. Wszystkie samochody ciężarowe posiadają urządzenia skanujące, aby listy przewozowe były bezpośrednio dostępne w wersji elektronicznej.

Badania w zakresie spojlerów dachowych i zderzaków bocznych w naczepach doprowadziły do znacznych oszczędności zużycia paliwa. Oprócz tego ściśle współpracujemy z producentami przyczep i konstruktorami karoserii nad ulepszeniami w zakresie wydajności, jakości i bezpieczeństwa, które usprawniają transport. W ten sposób, między innymi we współpracy z firmą Welgro – holenderskim specjalistą w dziedzinie pojazdów masowych, stworzyliśmy przyczepę do ładunków masowych, dzięki której można połączyć doprowadzanie surowców i odprowadzanie gotowego produktu. W ten sposób firma Nijhof-Wassink w poszukiwaniu ulepszeń nieustannie monitoruje zarówno sprzęt ciągnący, jak i ciągnięty.

Logistyczne innowacje dzięki Nijhof-Wassink LIVE

W firmie Nijhof-Wassink nieustannie pracujemy nad innowacjami. Robimy to na różne sposoby, a wszystkie z nich mają wspólny mianownik: Nijhof-Wassink LIVE. Łączność jest zagadnieniem, któremu firma Nijhof-Wassink poświęca całą uwagę. W ramach Nijhof-Wassink LIVE pracujemy między innymi nad nieograniczoną wymianą danych między ludźmi a systemami IT, ale także między samymi systemami. Dzięki inteligentnej cyfryzacji ulepszamy przepływ informacji, pozwalamy na szybszy i wydajniejszy przebieg procesów i zmniejszamy czasochłonne kontakty mailowe i telefoniczne.

Łączność o każdej porze i w każdym miejscu oznacza maksymalną produktywność i wyższą wydajnością dostaw. Dzięki łączeniu Państwa istniejących systemów (np. ERP) z naszymi platformami LIVE, pozwalamy również Państwu cieszyć się korzyściami płynącymi z optymalnej łączności.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć kilka przykładów naszych platform LIVE:

SilFit Vendor Managed Inventory (VMI)

Na potrzeby monitorowania zapasów towarów masowych w silosach wraz z firmą SilFit, będąca w 100% spółką zależną od firmy Nijhof-Wassink, stworzyliśmy w pełni zautomatyzowany system mierzenia zawartości silosów. Dzięki temu mają Państwo wgląd w czasie rzeczywistym w poziom zapasów w poszczególnych lokalizacjach magazynowych, a także mogą Państwo łatwiej dostosowywać swoją produkcję do faktycznego popytu. Firma SilFit udowodniła skuteczność swoich usług, obniżając liczbę kilometrów bez załadunku i zamówień na ostatnią chwilę w sektorze mieszanek paszowych o – odpowiednio – 13% i 36%.

Więcej o firmie SilFit

Transport Management System (TMS)

Dzięki naszemu nowemu systemowi zarządzania transportem (Transport Management System – TMS) możemy faktycznie planować w czasie rzeczywistym, a więc naprawdę LIVE. Łącząc swój system IT z naszym systemem, zyskują Państwo bezpośredni wgląd w status swojego zamówienie i przesyłki. Nasz TMS oblicza przewidywaną długość podróży. Jeśli załadunek trwa dłużej niż przewidywany lub kierowca stoi w korku, zostaje to przekazane za pośrednictwem połączenia GPS i dochodzi do automatycznej modyfikacji planu. Informujemy o przewidywanych czasach rozładunku, a to oznacza dodatkową usługę, również dla Państwa klientów.

Czytaj dalej


 

Portal transportu nawozów (MTP)

Portal transportu nawozów (Meststoffen Transport Portal – MTP) jest kompletną platformą na potrzeby planowania i realizacji transportu nawozów. Zamówienia klientów przychodzą za pomocą specjalnego interfejsu. Nasi planiści łączą te zamówienia w logiczne trasy. Wstępnie wybrani przewoźnicy, w tym Nijhof-Wassink, dokonują następnie samodzielnie wyboru spośród stworzonych tras. Firma Nijhof-Wassink może przy tym określić w porozumieniu z klientem, jakie trasy są dostępne dla poszczególnych przewoźników. Odpowiedzialność związana z gwarancjami dostaw, jak również pełna obsługa administracyjna i obsługa faktur, spoczywa na firmie Nijhof-Wassink. Nieustannie utrzymujemy aktualne informacje na temat planowania i realizacji transportów; bieżące informacje na temat ETA są automatycznie dostosowywane i udostępnianie klientom. Krótko mówiąc – przekazywanie informacji odbywa się w czasie rzeczywistym.

Czytaj dalej


Kontakt:  Mark Burgman
Mark Burgman | Business Improvement Manager

People, Planet, Profit

Zrównoważony sposób pracy, korzystny dla ludzi i środowiska naturalnego – właśnie do tego dąży firma Nijhof-Wassink. W naszym sposobie pracy tworzymy równowagę między 3 P: People, Planet i Profit, czyli ludźmi, planetą i zyskami.

Bezpieczeństwo i jakość

Zorientowanie na człowieka i otoczenie jest najważniejsze w codziennej działalności firmy Nijhof-Wassink. Oznacza to proaktywne podejście w dziedzinie jakości, zdrowia, bezpieczeństwa, zabezpieczeń i zrównoważonego rozwoju. Surowe standardy, które stosują nasi zleceniodawcy, jeśli chodzi o transport ich produktów, są ogólnie obowiązującymi normami w firmie Nijhof-Wassink.

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.