Geconnect na Węgrzech

blog

W węgierskim oddziale Nijhof-Wassink na potrzeby kilku producentów zajmujemy się przewozem mieszanek paszowych dla zwierząt z różnych węgierskich fabryk do gospodarstw rolnych w tym kraju. Przywozimy i dowozimy mieszanki paszowe również do sąsiednich państw, czyli do Rumunii, Austrii, Słowacji, Chorwacji i Czech. Oprócz faktu, że nasi kierowcy pochodzą z różnych krajów i regionów z własnymi zwyczajami, wyraźne różnice zauważamy również w jakości gospodarstw rolnych. Od hipernowoczesnych zakładów po bardzo proste gospodarstwa. Mamy tu więc do czynienia z dużą różnorodnością w miejscach rozładunku. Jednak elementem łączącym tych wszystkich odbiorców jest to, że chcą oni mieć do dyspozycji najlepszą paszę dla swoich zwierząt, w najkorzystniejszej cenie i dostarczoną w najdogodniejszym dla siebie momencie. We wszystkich innych krajach jest podobnie. Są to wyzwania, z którymi próbujemy sobie poradzić.

Mamy na przykład do czynienia z klientem, który w ramach dodatkowej usługi dla swoich odbiorców chce, byśmy informowali o porze naszego przybycia do danego gospodarstwa w celu dostarczenia zamówionej paszy. Mowa była nawet o możliwości, aby kierowca wysyłał SMS z przewidywanym czasem przyjazdu. Ten pomysł został jednak wycofany, kiedy klient zobaczył nasz filmik na temat wdrożenia nowego systemu zarządzania transportem (Transport Management System – TMS) oraz możliwości połączenia naszych systemów IT z systemami naszych klientów. W ten sposób klienci mogą w czasie rzeczywistym uzyskiwać informacje o przewozie. Informacja obejmuje miejsce, w którym znajduje się transport i kiedy dotrze on do gospodarstwa rolnego. To idealne rozwiązanie dla naszego klienta. Nasze systemy zostaną wkrótce ze sobą połączone. Zamówienie będzie wchodzić wtedy automatycznie do naszego rejestru zamówień w systemie TMS.

Obecnie dział Customer Service klienta może już obserwować na dużym ekranie i monitorować lokalizację naszych samochodów ciężarowych. Oprócz tego dbamy o to, aby rolnik w dniu dostawy otrzymał informację o porze dostarczenia paszy. To piękny krok prowadzący do nowych możliwości i szans na drodze do jeszcze bardziej wydajnej współpracy z naszymi klientami. Zważywszy na to, że potrzeba ta jest uniwersalna.

Autor:  Mark Farkas
Mark Farkas | Branch Manager Węgry

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.