Nijhof-Wassink przejmuje Ecotrans

„Nijhof-Wassink i Ecotrans specjalizują się w transporcie pasz i dodatków na potrzeby przemysłu paszowego. Działamy na konkurencyjnym rynku, na którym jakość, niezawodność i elastyczność transportu są bardzo ważne. Nijhof-Wassink ma na nim dobrą pozycję. Dzięki przejęciu firmy Ecotrans będziemy w stanie jeszcze lepiej świadczyć usługi w tym sektorze. Inwestujemy w nowe technologie i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasi kierowcy i planiści mogli pracować w możliwie najlepszych, a także komfortowych i bezpiecznych warunkach. Jest to dla nas warunek numer jeden, aby być najlepszym partnerem dla naszych klientów. Dzięki połączeniu obu firm możemy zapewnić naszym klientom ciekawe możliwości wynikające z uzyskanego w ten sposób efektu synergii. Na przykład – wyraźnie zwiększy się liczba specjalistów w naszej firmie. Nowi koledzy doskonale rozumieją potrzeby naszych klientów i odbiorców końcowych. DNA i zorientowanie Ecotrans na jakości doskonale wpisuje się również w DNA naszego przedsiębiorstwa. Z pomocą ponad 200 nowych kolegów i dzięki 110 zestawom drogowym możemy zapewnić naszym klientom jeszcze większą elastyczność obsługi. Posiadając 1300 pracowników w 5 krajach, Nijhof-Wassink jest specjalistą w dziedzinie przewozu towarów masowych na potrzeby przemysłu chemicznego i paszowego”, mówi Erik Schiphorst, CEO Grupy Nijhof-Wassink.

„Dywizja Feed Logistics zaopatruje tygodniowo 5000 przedsiębiorstw rolnych w całej Europie. Dzięki przejęciu firmy Ecotrans, oprócz przewozów masowych, będziemy również realizować dystrybucję towarów w workach i drobnicy do odbiorców końcowych. Dzięki temu kompleksowemu konceptowi możemy w jeszcze większym stopniu odciążać naszych klientów”, dodaje Martin Schoemaker, Managing Director Feed Logistics Nijhof-Wassink.

„W Ecotrans dokładnie zapoznaliśmy się z obecnymi warunkami rynkowymi i przeanalizowaliśmy różne scenariusze, aby również w przyszłości pozostać zdrowo działającą firmą. Przejęcie było jedną z możliwości, przy czym przyszłość, bezpieczeństwo i troska o pracowników były w tym przypadku najważniejszymi czynnikami. Rozmowom z Nijhof-Wassink towarzyszyło poczucie wyjątkowego połączenia, a także dobra atmosfera. Mimo że jest to firma zatrudniająca 1300 pracowników, wciąż jest to przedsiębiorstwo rodzinne, które jest silnie zorientowane na swoich ludziach. W ramach tego nowego etapu działalności wejdziemy w skład Grupy Nijhof-Wassink, pod nazwą Ecotrans. Najbliższy czas będziemy w szczególności przeznaczać na odpowiednie informowanie naszych pracowników o nowej sytuacji, a także zadbamy o to, aby każdy szybko poczuł się jak w domu w ramach organizacji Nijhof-Wassink. Po okresie przejściowym ja co prawda opuszczę firmę, ale dla reszty niewiele się zmieni. Zarówno firma, jak i jej oddziały będą wciąż istnieć, a nazwa Ecotrans będzie widniała na zestawach drogowych”, mówi Roel den Hollander, dyrektor zarządzający i właściciel Ecotrans.
 

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.