Triferto: od gleby do życia

case

Jako hurtownia nawozów mineralnych na potrzeby rolnictwa, upraw polowych i ogrodnictwa, firma Triferto decyduje o podstawie znacznej części zbiorów w północno-zachodniej Europie. Firma ta jest liderem na rynku w Holandii, a także zajmuje bardzo silną pozycję również w otaczających nas krajach. Także na dalej położonych obszarach firma Triferto jest znaną marką: jej aktywność eksportowa rozpościera się bowiem na sześćdziesiąt krajów, sięgając aż do Afryki i Azji.

Zrównoważony rozwój w rolnictwie

Oprócz funkcji hurtownika w ramach łańcucha dostaw na linii producent-użytkownik końcowy, firma Triferto poświęca wiele energii rozwojowi produktów i innowacjom. Cel: zrównoważony rozwój w rolnictwie, który będzie w stanie spełnić rosnący na całym świecie popyt na żywność. Dział R&D firmy Triferto nieustannie pracuje nad ulepszeniem istniejących nawozów oraz rozwojem nowych produktów.

Optymalizacja łańcucha dostaw

Firma Triferto wprowadza na rynek ponad 800 milionów kilogramów granulowanych i ciekłych nawozów rocznie i działa przy tym jako koordynator łańcucha, operując między producentem a hodowcą. Na potrzeby granulowanych nawozów firma dysponuje ośmioma magazynami składowymi i przeładunkowymi rozsianymi na terenie Holandii i Belgii.

„Cała operacja logistyczna charakteryzuje się dużym obciążeniem w szczytowych porach sezonu nawożenia, od lutego do września”, mówi Jeroen Rossy, CEO firmy Triferto. „Wcześniej współpracowaliśmy na poziomie regionalnym z wieloma różnymi przewoźnikami lokalnymi. Przy użyciu stworzonego we własnym zakresie internetowego programu do zamówień TrifertoWeb, postanowiliśmy poszukać możliwości współpracy z odpowiednim specjalistą transportowym, który działa w skali ogólnokrajowej. W przypadku transportu masowego nawozów granulowanych jest to Nijhof-Wassink. Szukaliśmy partnera o profesjonalnym wyglądzie i ogólnokrajowej sieci, który oprócz tego zna się na sektorze rolniczym. Obie nasze firmy są silnie zorientowane na innowacje. Dzięki połączeniu TrifertoWeb z Portalem Transportu Nawozów firmy Nijhof-Wassink udało się jeszcze bardziej skrócić czas między zamówieniem a dostawą. Planiści z Nijhof-Wassink mają wgląd w nasz system zamówień online i są w stanie bardzo wydajnie planować transporty. Obecnie system działa na zasadzie: zamówienie przed 12.00 zostaje dostarczone następnego dnia. Nijhof-Wassink transportuje nawozy przy użyciu przyczep silosowych zazwyczaj bezpośrednio do rolników, co zapewnia ogromną oszczędność czasu, obsługi oraz składowania i przeładunku. To, że całkowicie zleciliśmy transport zewnętrznemu specjaliście, wprowadza spokój do naszej organizacji i magazynów. Nawet w wyjątkowo pracowitych okresach szczytowych możemy teraz poświęcać więcej czasu na obsługiwanie naszych klientów”.

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.