Morssinkhof Rymoplast, czyli zamykanie łańcucha

case

Nawet o tym nie wiedząc, każdy miał kiedyś w rękach produkty, których surowce zostały dostarczone przez firmę Morssinkhof Rymoplast. Jest to jedno z największych europejskich przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych. Produkty, które wytwarza się z materiałów z odzysku, to worki na odpady, pojemniki na śmieci, ale także butelki PET wytworzone w 100% z odzyskanych tworzyw sztucznych. Ten ostatni produkt jest wyjątkowy, ponieważ chodzi tutaj o granulat recyklingowy z atestem do użycia w branży spożywczej.

Odzyskiwanie surowców z odpadów to właściwie najważniejszy element działalności firmy Morssinkhof Rymoplast. Jak mówi Stefan Morssinkhof, który współtworzy obecną dyrekcję wraz ze swoimi braćmi Rolfem i Erikiem: „Wytwarzamy surowce z odzysku. Mając zawsze w myślach motto mojego ojca, a mianowicie to, że odzyskiwanie tworzyw sztucznych na wysokiej jakości surowce jest ekologiczne i ekonomiczne tylko wtedy, kiedy obecny jest dopływ w odpowiedniej ilości i jakości. Równocześnie wytwarzane surowce odzyskiwane powinny mieć odpowiednie możliwości zastosowania. Innymi słowy: zadbaj o rynek zbytu, zanim zaczniesz coś nowego. Obecnie posiadamy osiem oddziałów w Holandii, Niemczech, Belgii i Polsce, będąc jedną z największych firm zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych w Europie”.

Faktycznie zrównoważony rozwój

Filozofię działania firmy Morssinkhof Rymoplast można nazwać faktycznie zrównoważonym rozwojem. Firma Morssinkhof Rymoplast przyczynia się bowiem do zrównoważonej przedsiębiorczości poprzez oferowanie rozwiązań dla strumieni odpadów i umożliwiając stosowanie wysokiej jakości odzyskiwanych surowców, nie tracąc przy tym z oczu motywów ekonomicznych.

Produkt MOPET-A spełnia najsurowsze przepisy ustawowe i jest stosowany m.in. jako surowiec do produkcji butelek dla producentów napojów i wody mineralnej. Morssinkhof Rymoplast dba również o wyraźną redukcję emisji CO2, podczas gdy surowiec wykazuje poziom jakości odpowiadający pierwotnym tworzywom sztucznym. Mówimy więc tutaj o zjawisku tzw. „Closing the Loop”, czyli faktycznego zamknięcia łańcucha. Na przykład w Niemczech Coca-Cola informuje na swoim ekologicznym opakowaniu, że butelka jest wykonana w 100% z MOPET-A. W porównaniu z nowymi tworzywami sztucznymi materiał ten jest mniej obciążający dla środowiska naturalnego, bo wiele energii kosztuje wytwarzanie polimerów.

Z myślą o naszym produkcie trzeba jednak nawiązywać partnerstwa. Chodzi tutaj o wolę zrównoważonego rozwoju. Szczególnie obecnie w sytuacji niskich cen ropy łatwiej jest używać pierwotnych surowców. Wśród naszych klientów wciąż zwiększa się świadomość tego, że stosowanie odzyskiwanych surowców jest koniecznością. Musimy jednak być w stanie zapewnić gwarancję dostaw. Udało nam się to zrobić dzięki partnerstwu z firmą Nijhof-Wassink. Oni zajmują się dla nas składowaniem w Coevorden, aby proces produkcji nie był zagrożony. Oprócz tego zajmują się w dużej mierze transportem naszych produktów do klientów. Relacja między dwiema firmami jest długoterminowa i sięga niemal 50 lat wstecz. Podobnie jak my odciążamy naszych klientów, to samo dotyczy również firmy Nijhof-Wassink”.

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.