Zrównoważony rozwój floty

Nijhof-Wassink zakupił 2 nowe ciężarówki Volvo LNG (na ciekły gaz ziemny). Te pojazdy nowego typu zostały zupełnie niedawno wprowadzone na rynek przez Volvo Trucks, a firma Nijhof-Wassink jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw transportowych rozpoczyna eksploatację tych ciężarówek. Dwa nowe ciągniki LNG będą jeździć dla naszej dywizji Dry Bulk Logistics, a docelowo chcemy systematycznie powiększać flotę LNG w perspektywie krótkoterminowej.

Ciężarówki LNG to ciężkie pojazdy, które mają te same osiągi, ładowność, właściwości jezdne oraz porównywalne zużycie paliwa do modeli Volvo z silnikiem Diesla. Volvo FH LNG zapewnia natychmiastowe zmniejszenie emisji CO2 o 20% w porównaniu z silnikami Diesla. Dodatkowa możliwość jazdy na bio-LNG oznacza potencjalną redukcję o 100%. W perspektywie długoterminowej ciężarówki te umożliwiają dodatkowo przejście na wykorzystanie paliw odnawialnych.

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.
Formularza nie można wysłać bez zaakceptowania naszej polityki prywatności.