Grupa Nijhof Wassink przejmuje Wemmers Tanktransport

Wemmers Tanktransport i firma transportowa Nijhof-Wassink doszły do porozumienia na polu kontynuowania współpracy. Cała działalność, a także wszystkie oddziały i pracownicy firmy Wemmers Tanktransport od 1 stycznia 2022 roku będą częścią Grupy Nijhof Wassink.

„Nijhof-Wassink i Wemmers specjalizują się w transporcie masowym, przy czym specjalizacja firmy Wemmers obejmuje głównie płynną żywność, a Nijhof-Wassink  logistykę pasz i chemikaliów. Oba nasze przedsiębiorstwa działają na konkurencyjnym rynku, na którym jakość, niezawodność i elastyczność są kluczowymi elementami. Nijhof-Wassink rozwija się na swoim rynku, a możliwość dodania żywności do obecnego portfolio umożliwia dywersyfikację oferty transportu specjalistycznego. Wpływa to pozytywnie na ciągłość działalności naszego przedsiębiorstwa. Kroki, które podjęliśmy w ostatnich latach w zakresie analizy danych, wydajności i ukierunkowanego zarządzania, okazały się ogromnym sukcesem. Ten sam postęp chcemy osiągnąć we wspaniałej firmie Wemmers, która działa w wielu krajach Europy”. Tak mówi Erik Schiphorst, dyrektor generalny Grupy Nijhof Wassink.

Połączenie wiedzy i sieci powiązań obu firm umożliwiło znacznie powiększenie grona specjalistów. Dokonanie tego przejęcia dodatkowo umacnia pozycję firmy Nijhof-Wassink, zatrudniającej 1750 pracowników w 8 krajach i dysponującej prawie 800 własnymi zestawami pojazdów, jako specjalisty w transporcie i składowaniu towarów masowych (suchych i płynnych) na potrzeby przemysłu chemicznego, paszowego i spożywczego. 

„W firmie Wemmers przeanalizowaliśmy  warunki panujące obecnie na rynku, a także różne scenariusze, które pozwoliłyby nam w przyszłości pozostać zdrowym przedsiębiorstwem transportowym. Przejęcie było jedną z opcji, a decydujące znaczenie miały perspektywy na przyszłość i troska o pracowników. Podczas rozmów z firmą Nijhof-Wassink udało nam się znaleźć wspólny język i stworzyć dobrą atmosferę. Nijhof-Wassink to zgrana firma rodzinna, która silnie koncentruje się na swoich pracownikach. Wnosząc nasze marki Wemmers i Troll w ramach Grupy Nijhof Wassink, łączymy dwie firmy o tym samym DNA i tym samym kierunku, które mogą wzajemnie czerpać korzyści ze swoich mocnych stron”, mówi Paul van den Nieuwenhuizen, dyrektor i właściciel firmy Wemmers Tanktransport.

Najbliższy czas wykorzystamy na to, aby wszyscy poczuli się w Nijhof-Wassink jak u siebie. W nadchodzącym okresie integracji będziemy mocno zorientowani na klientach firmy Wemmers, aby w ten sposób stworzyć dobry fundament na przyszłość. Paul van den Nieuwenhuizen będzie zatem nadal kierował firmą Wemmers, a także nadzorował i wspierał integrację z Nijhof-Wassink”, podsumowuje Erik Schiphorst.

 

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.