Dostawa paliwa zawsze i wszędzie

case

Firma VARO Energy działa aktywnie w krajach Beneluksu, Niemczech, Szwajcarii i Francji. Istnieje ona dopiero od 2012 roku, kiedy to przejęła rafinerię w Cressier (Szwajcaria) Od tej pory VARO Energy dzięki przeróżnym fuzjom i przejęciom w ekspresowym tempie stała się największym niezależnym dystrybutorem paliw w północno-zachodniej Europie. „Naszym zadaniem jest dbać o to, aby nasi klienci 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu i 365 dni w roku dysponowali w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze paliwem najlepszej jakości”, mówi Arnold Scherpenkate, Manager Wholesale na Holandię. Firma zajmuje się rafinowaniem, składowanie i marketingiem (sprzedażą) produktów naftowych w północno-zachodniej Europie, a krajach Beneluksu jest liderem na rynku, jeśli chodzi o branżę usług logistycznych związanych z paliwami. W ten sposób VARO Energy działa aktywnie w całym łańcuchu dostaw: od poziomu rafinerii po odbiorców końcowych.

Współpraca

Pokonana została już ważna droga dla partnerów logistycznych. VARO Energy i Nijhof-Wassink współpracują ze sobą od 2017 roku, kiedy firma VARO przejęła sieć stacji paliw Brand Oil i amiGo. Firma Nijhof-Wassink zajmowała się wtedy transportem na potrzeby sieci Brand Oil. Obecnie Nijhof-Wassink przewozi na potrzeby VARO Energy paliwo z terminali do stacji paliw. Dział Liquid Bulk firmy Nijhof-Wassink transportuje oprócz tego dodatki do paliw do magazynów VARO w Holandii i Belgii. VARO Energy ma dziewięć terminali w Holandii, z których dystrybuowane jest paliwo. „Najważniejszym zadaniem naszych partnerów logistycznych jest to, aby nasze stacje paliw były cały czas „mokre”, aby klienci mogli cały czas tankować na nich paliwo”, dodaje Scherpenkate. „Brak produktu to przecież brak sprzedaży. Nijhof-Wassink zajmuje się tym w bardzo satysfakcjonujący sposób, a współpraca przebiega prawidłowo. Wiedzą, o czym mówią, potrafią szybko i łatwo reagować, a poza tym są bardzo społeczną firmą. Kiedy przejęliśmy stacje paliw firmy UFG, znane lepiej jako DOC oraz Van den Belt, cała dziedzina logistyki wraz z personelem została przejęta przez firmę Nijhof-Wassink. Odbyło się to przy zachowaniu wszystkich warunków zatrudnienia, a w niektórych przypadkach doprowadziło to nawet do pewnych ulepszeń”.

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.