Covestro, Obecni wszędzie choć niewidoczni

case

Jednak nie jest to coś, co zauważamy na pierwszy rzut oka. “Nasze produkty są przetwarzane w taki sposób, że nie są widoczne dla użytkownika końcowego” mówi Nicole Kopitzke, Head of Logistics Procurement. Covestro jest jednym z najważniejszych światowych dostawców wysokojakościowych polimerów. Ich zastosowań jest bardzo wiele. Największe rynki zbytu to przemysł motoryzacyjny, sektor budowlany, przemysł drzewny, przemysł meblowy i elektryczno-elektroniczny. Inne sektory, w których działa Covestro, to sportowy i czasu wolnego, kosmetyczny, zdrowotny oraz przemysł chemiczny. W portofolio produktu znajdują się m.in. surowce do wysokojakościowej pianki poliuretanowej, która ze względu na swoją elastyczność wykorzystywana jest głównie w meblach, materacach i siedzeniach samochodowych. Sztywna pianka wykorzystywana jest do izolacji np. budynków albo lodówek. Poza tym Covestro produkuje m.in. wysokojakościowy poliwęglan z tworzywa sztucznego, materiał, który wykorzystywany jest do produkcji części samochodowych.

Projekty przewodnie

Covestro silnie skupia się na innowacjach i zrównoważonym rozwoju. Jest to związane głównie z rozwojem sytuacji na świecie, np. ze zmianami klimatu i wzrostem populacji ziemskiej. Kopitzke: „Nasza wizja brzmi: ‘To make the world a brighter place’. Dzięki innowacyjnym produktom i zrównoważonym rozwiązaniom chcemy przesuwać granice tam, gdzie jest to możliwe.”

Oszczędne chłodzenie

Skupienie na zrównoważonym rozwoju i innowacjach przejawia się w wielu aspektach. Ilustracyjnym przykładem są wysiłki Covestro mające na celu zmniejszenie marnowania żywności. Materiały, które wykorzystywane są w łańcuchu dostaw do przechowywania żywności, mają bezpośredni wpływ na jej trwałość i stopień, w jakim traci ona na świeżości zanim znajdzie się na talerzu konsumenta. Covestro produkuje komponenty do sztywnej pianki poliuretanowej. Materiał ten wykorzystywany jest do izolowania magazynów, samochodów ciężarowych, chłodni w supermarketach, lodówek i zamrażarek. Eksperci Covestro stale pracują nad tym, aby ta wysokojakościowa pianka jeszcze lepiej spełniała swoją rolę. Mniej energii, więcej przestrzeni. Jeden z najnowszych wynalazków na tym polu opiera się na prostym porównaniu: im mniejsze pory w piance, tym lepszy wynik izolacyjny. W mikropiance pory mogą być nawet o 40 mniejsze. Skutkuje to 10 procentową poprawą wartości izolacyjnej pianki. W ten sposób mikropianka przyczynia się do zmniejszania marnowania żywności. Poza tym innowacja ta pozwala konsumentom oszczędzać energię, ponieważ lodówki i zamrażarki odpowiadają za znaczną część zużycia prądu w gospodarstwach domowych. Dodatkowo innowacyjne pianki sprawiają, że urządzenia stają się także praktyczniejsze: ponieważ są one cieńsze niż rozwiązania konwencjonalne, lodówki z mikropianką oferują więcej miejsca w środku.

Oszczędniejsze samochody

Nad takimi innowacjami Covestro pracuje także w szeregu innych dziedzin, rozpoczynając od innowacyjnych materiałów, które przyczyniają się do lżejszych i bardziej oszczędnych samochodów, kończąc na systemach izolacyjnych dla budynków, aby obniżyć ich zużycie energii. Kopitzke: „Godzimy wzrost gospodarczy ze zrównoważonym rozwojem: dzięki produktom i technologiom, które przydają się społeczeństwu i zmniejszają nasz wpływ na przyrodę. Te wysiłki na polu zrównoważonego rozwoju nie ograniczają się tylko do naszej firmy: tego samego oczekujemy od naszych dostawców.”

Współpraca z Nijhof-Wassink

Covestro już od lat współpracuje z Nijhof-Wassink, która dla Covestro zajmuje się logistyką płynnych i sypkich ładunków masowych. Nijhof-Wassink realizuje m.in. transporty cysternowe poliolów z oddziału produkcyjnego Covestro w Antwerpii do odbiorców w Polsce. Poliole są ważnym elementem wypełniającym w np. materacach, meblach i siedzeniach samochodowych. “Współpracujemy już od ponad dwunastu lat”, mówi Nicole Kopitzke. „Współpraca rozpoczęła się w roku 2016 od transportu suchych ładunków masowych, potem doszły także intermodalne płynne ładunki masowe. Nijhof-Wassink dała się poznać jako wiarygodny, nastawiony na klienta partner, który gotowy jest na wchodzenie na nowe rynki.”

Doskonała ocena SQAS

“Stawiamy na trwałe partnerstwo z naszymi partnerami logistycznymi”, kontynuuje Kopitzke. „Poza tym ważne jest dla nas, aby firmy spełniały nasze wymagania w zakresie bezpieczeństwa i jakości i miały konieczne certyfikacje oraz ważną ocenę SQAS (System Oceny Jakości Bezpieczeństwa). Jest to dla nas gwarancją, że transport i przechowywanie towarów odbywa się w sposób bezpieczny, dobry jakościowo i właściwy dla środowiska sposób. Nijhof-Wassink spełnia nasze wymagania, także w zakresie poziomu obsługi. Poza tym mają doskonały wynik SQAS (93 procent, red.). Pozwala nam to ufać, że jest to właściwy partner, który wie, jak obchodzić się z substancjami chemicznymi i jest świadomy odpowiedzialności, która się z tym wiąże. Potwierdza się to w codziennej praktyce, kiedy Nijhof-Wassink wykonuje swoje zadania bezproblemowo i profesjonalnie. Jest to dobry znak i osiągnięcie, które doceniane jest przez Covestro!”

 

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.