Projektowanie w ramach współprodukcji

blog

W związku z moją słabością do techniki i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie transportu produktów chemicznych, jestem niezmierne zainteresowany dodatkowym ulepszaniem naszego sprzętu. W ramach tego samodzielnie stawiam sobie wyzwania, aby sprawdzać, czy w oparciu o nasze sprzęty możemy pracować jeszcze wydajniej i dostarczać w jeszcze bardziej zrównoważony sposób. Dzięki innowacjom i nowym spostrzeżeniom pojawiają się nowe możliwości, które sprawiają, że możemy uzyskiwać więcej z naszego sprzętu bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i jakości. Na przykład niedawno wspólnie z jednym z naszych dostawców zaczęliśmy zastanawiać się, w jaki sposób możemy zwiększyć wydajność załadunku naszych nowych naczep do transportu paliw.

Na potrzeby dystrybucji paliw nasza dywizja Chemical Logistics zainwestowała w ostatnim czasie w 13 nowych naczep. W ścisłej współpracy z niemieckim producentem Willig, naszym klientem Fieten Olie oraz kilkoma kierowcami Nijhof-Wassink udało nam się dalej dopracować ostatnią naczepę w ramach współprodukcji. Stworzono na przykład dodatkową przegrodę, aby zwiększyć wygodę użytkowania i bezpieczeństwo naczepy. Oprócz tego sprawdzaliśmy również, czy można zwiększyć wydajność załadunku. Przeanalizowaliśmy konstrukcję i w kluczowych punktach dostosowaliśmy rodzaj używanego materiału. Obecnie wykorzystujemy również węgiel. Jest to lżejszy, ale równie silny i niezawodny materiał. Nowa przyczepa oferuje teraz jedną z największych pojemności dostępnych na rynku. Dodatkowe zastosowanie elektronicznego systemu pomiarowego wraz z wydajnym orurowaniem umożliwia również dalsze skrócenie całkowitego czasu rozładunku. Wspaniale jest pracować wspólnie z innymi profesjonalistami nad wydajnością w ramach transportu drogowego.

Autor:  Edwin van Triest
Edwin van Triest | Manager Resource & Capacity

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.

Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera i potwierdzam adatvédelmi nyilatkozatot przeczytanie.