Bycie najlepszym to sposób pracy

blog

Naszą ambicją jest to, by być najlepszym partnerem dla naszych klientów. Brzmi całkiem nieźle, nieprawdaż? Dla nas nie jest to jednak tylko nowoczesny slogan, to część filozofii i codziennej pracy. Ale co właściwie sprawia, że jesteśmy najlepszym partnerem? Podobnie jak my, nasi klienci również chcą zapewniać najlepszą obsługę swoim odbiorcom. Aby stosować te wysokie standardy, należy współpracować ze swoimi klientami w ramach relacji partnerskiej, cały czas stawiając sobie wyzwania i przekraczając kolejne granice.  

Aby osiągać nasze cele i ambicje, stosujemy innowacyjne technologie. Elementem tej taktyki jest nowy system zarządzania magazynem (Warehousing Management System – WMS). System ten umożliwia optymalizację łańcucha dostaw poprzez lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej i całego procesu logistycznego. Możemy na przykład śledzić towary naszych klientów w dowolnym miejscu na świecie. Od momentu, w którym opuszczają fabrykę, trafiają na kontenerowiec, docierają do portu, zostają załadowane na pociąg i trafiają do hal magazynowych w naszym centrum logistycznym w Kutnie. Śledzenie towarów pomaga nie tylko w optymalizacji procesu logistycznego, ale pozwala nam również skoordynować proces odprawy celnej.

Ponieważ wszystkie informacje znajdują się w jednym systemie, możemy w bardziej ukierunkowany sposób wykorzystywać dane jako narzędzie obsługi naszych klientów. Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby udzielić informacji na temat każdego kilograma produktu, który znajduje się w naszych magazynach. Tworzymy pełną dokumentację procesu wejść i wyjść, która może być wykorzystana na potrzeby załadunków, transferów, zwrotów, zleceń wewnętrznych oraz dokumentacji celnej. Nasz nowy WMS działa w oparciu o dane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możemy zawsze zapewniać bardzo dokładny wgląd w stany magazynowe, optymalizujemy naszą elastyczność i czas oraz minimalizujemy ryzyko popełniania błędów.

Nasz nowy WMS jest świetnym przykładem dążenia do innowacji. Jeśli dodać do tego jeszcze nasze skupienie na bezpieczeństwie i higienie pracy otrzymujemy przepis na udaną i długotrwałą współpracę z naszymi klientami.

Autor:  Honorata Pędziejewska
Honorata Pędziejewska | Forwarding and Customs Manager

Bądź na bieżąco

Chcą Państwo na bieżąco uzyskiwać informacje o aktualnościach w firmie Nijhof-Wassink? Zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera.

Wprowadź prawidłowy adres e-mail.
Formularza nie można wysłać bez zaakceptowania naszej polityki prywatności.